Jak nosit denim

Džíny jsou zaklínadlem všeho. Ukazatelem, kolik jsem shodila/přibrala. Zosobněná nostalgie: nic neříká devadesátky víc než nízké bokovky a nápis přes celý zadek. První věc, co balím do pod stan i na služební cestu. A hlavně univerzální kousek, když už opravdu nevím, co na sebe.  

Denim ovládl tuhle sezónu můj šatník. Nosím ho ve všech verzích: denim od hlavy až k patě, roztrhaná kolena, superskinny i široké nohavice. Ale mám dvě pravidla: Sahám jen po tom, co mi opravdu sedne a hledám kvalitní džínovinu. Obzvlášť po třicítce je to povinnost a ne volba. Protože jen tak bude můj zadek připomínat Marilyn Monroe a ne mého instruktora z autoškoly.  

Tipy:

  1. Až od roku 1958 se džíny pro ženy a pro muže začaly střihově oddělovat a výrobci začali brát v úvahu ženský zadek. Třeba Levi's dnes nabízí několik typů poměrů pasu a boků: nestane se tak, že vám budou odstávat.

  2. Džíny neperte, zapřisáhne vás každý denimový nadšenec. Nebo aspoň, co nejméně. Opravdu smrdí po večírku? Dejte je na noc do mrazáku - zbaví je všech bakterií.

  3. Nejen oblek si můžete nechat ušít na míru. Anička Tušková a Radka Sirková ze Chatty nebo Patrik Diamant vám ušijí džíny na míru.

Jak denim nosit?

  1. Modré džíny s bílým tričkem jako James Dean. Nic není větší klasika. Doplňte bílými teniskami, šátkem kolem krku, proutěnou kabelkou a můžete na pohovor do kreativní agentury i piknik s holkama.

  2. S roztrhanými lemy. Návrháři Marques Almeida vytvořili rozpárané džíny a Anna Wintour se zamilovala. Koukněte na Pinterestu i na patchwork, kresby na zádech, výšivky, knoflíky, průstřihy. Posledních několik sezón je DYI trend!

  3. Na šatech, sukních, kabátech. Obalte se do denimu celá. Tentokrát výjimečně platí, že víc je víc!

 

 
Na sobě mám v Ženě a život denim Maison Margiela a tenisky Nehera.

Na sobě mám v Ženě a život denim Maison Margiela a tenisky Nehera.