Posts in _business
Makeover k horšímu

Zbožňuju sestřihy z pěveckých soutěží, které ukazují soutěžící před a potom. Nevkusné Popelky, kterým ruka stylistů / vizážistů / koučů / mentorů / béčkových celebrit změnila život. A šatník. Najednou mluví zábavněji, zpívají lépe a vyprodávají haly. Údajně.

Read More
Zeitgeist ve skříni

Móda je často zvenku považovaná za povrchní večírek jen pro zvané, který nemá s realitou všedního dne nic společného. Opak je pravdou: trendy jsou výsledkem širšího kontextu. Změn ve společnosti. Odrazem politického dění a ekonomické situace. Tepláky, podprsenky a ledvinky to ukázali v praxi.

Read More
Fashion business 1.0

A mám teda investovat na Facebooku, Instagramu nebo blogerek?, ptala se dneska Kamila* v dejvickém ateliéru a vyslovila nahlas, na co myslí většina návrhářů, když jde k nám na workshop. Vrtíme s Danem hlavou a vracíme se na začátek. K produktu, zákazníkovi a značce. K respektu sám k sobě.

Read More
Čtení do postele

Tohle píšu s nohou v ortéze, na kterou mám zakázáno se dalších několik týdnů postavit. Záminka proto vidět všechny trailery světa a k tomu prolítnou články # XY things that made us (any verb). Ale i tak občas objevím něco, co stojí za to číst, i když můžete trávit čas jinde než přikovaní k posteli. 

Read More