Posts in _thinks
Klub Buffalo

Zásadní hra mojí puberty spočívala v tom, že všichni kamarádi jsou členy údajně geniálního Klubu Buffalo. Vše, co o něm říkají je báječné a zábavné. Sdílí společná tajemství a jen pod podmínkou absolutní loajality vůči Klubu Tě přijmou mezi sebe.

Read More
_thinkspavlina_speaksComment
Šli dva a prostřední upad

Z Erasmu se jednoeurovými letenkami stalo sloveso. Synonymum pro setkání napříč národnostmi, která se by mohla odehrávat kdekoliv, ale doopravdy jsou vždy stejná. Naučili jsme se ve zkratce popsat národní streotypy a vypít cokoliv na ex. Angličtina nabíhá automaticky stejně jako seznamy zemí, ve kterých jsme už žili. A s nimi sny o tom, jednou bude.

Read More
Makeover k horšímu

Zbožňuju sestřihy z pěveckých soutěží, které ukazují soutěžící před a potom. Nevkusné Popelky, kterým ruka stylistů / vizážistů / koučů / mentorů / béčkových celebrit změnila život. A šatník. Najednou mluví zábavněji, zpívají lépe a vyprodávají haly. Údajně.

Read More
Aby to všechno bylo časopisově hezký

Jezdím do Varů už od sedmnácti a pamatuju si, jak jsme s holkama šetřily na ten jeden noční párek v rohlíku na cestě do stanového městečka. Dva měsíce dopředu jsem plánovala outfity, aby mi pak došlo, že vyndavat podpatky z krosny je bizár i na mě. A tak jsem jenom seděla v parku a snila o tom, že jednou budu ta holka, co se má ve Varech časopisově hezky.

Read More
Kariérní krize Millenials (a prince Charlese)

Je snadné ukázat na nás, že jsme generací, co si nedokáže vybrat, čím bude. A plácá se odnikud nikam na obláčku z avokádového toastu. Ale pokud průměrná doba strávená v jednom zaměstnání u Baby Boomers byla jedenáct let, u nás jsou to tři. Startupy dnes nestavíme pro vnuky, ale na exit. Agentury dnes pivotují častěji než kluci během Startup Weekendu a korporace s každým novým boardem restrukturalizují. Nejsme to jen my, komu se klepe půda pod nohama.

Read More
Nemesis

Vypsala jsem si všechno, čím jsem za posledních pár let byla, snažila se být. Už jsem u čísla padesát, vyprávěla mi T. v Místě a mě došlo, že je nejvyšší čas přiznat si, že majorita mého seznamu je prací někoho jiného. Ambicí mých Nemesis a ne mojí.

Read More