Posts in _thinks
Makeover k horšímu

Zbožňuju sestřihy z pěveckých soutěží, které ukazují soutěžící před a potom. Nevkusné Popelky, kterým ruka stylistů / vizážistů / koučů / mentorů / béčkových celebrit změnila život. A šatník. Najednou mluví zábavněji, zpívají lépe a vyprodávají haly. Údajně.

Read More
Aby to všechno bylo časopisově hezký

Jezdím do Varů už od sedmnácti a pamatuju si, jak jsme s holkama šetřily na ten jeden noční párek v rohlíku na cestě do stanového městečka. Dva měsíce dopředu jsem plánovala outfity, aby mi pak došlo, že vyndavat podpatky z krosny je bizár i na mě. A tak jsem jenom seděla v parku a snila o tom, že jednou budu ta holka, co se má ve Varech časopisově hezky.

Read More
Kariérní krize Millenials (a prince Charlese)

Je snadné ukázat na nás, že jsme generací, co si nedokáže vybrat, čím bude. A plácá se odnikud nikam na obláčku z avokádového toastu. Ale pokud průměrná doba strávená v jednom zaměstnání u Baby Boomers byla jedenáct let, u nás jsou to tři. Startupy dnes nestavíme pro vnuky, ale na exit. Agentury dnes pivotují častěji než kluci během Startup Weekendu a korporace s každým novým boardem restrukturalizují. Nejsme to jen my, komu se klepe půda pod nohama.

Read More
Nemesis

Vypsala jsem si všechno, čím jsem za posledních pár let byla, snažila se být. Už jsem u čísla padesát, vyprávěla mi T. v Místě a mě došlo, že je nejvyšší čas přiznat si, že majorita mého seznamu je prací někoho jiného. Ambicí mých Nemesis a ne mojí.

Read More
Otázky, na které máš odpověď do chvíle, než je vyslovíš

Seděli jsme s Aničkou u dálnice a pozorovali lidi v McDonald's. Naštěstí má zírání na lidi v popisu práce a já mohu asistovat. Tím si rozhodně omlouvám, že doopravdy zírám úplně pořád. S neukojitelnou zvědavostí dvouletých dětí pozoruji a snažím se pochopit svět kolem sebe. A sebe. A ptám se na otázky, co jsou captain obvious do chvíle, než je vyslovíš.

Read More