Jak nosit potisk

Zbožňuju film Ďábel nosí Pradu. Obzvlášť tu scénu, kdy Meryl Streep lakonicky prohlásí “Květinové vzory na jaro? Jak překvapivé!” Naštěstí si tohle jaro dali návrháři za úkol překvapit a vytahují jeden zajímavější potisk za druhým. Kostky, květiny, zvířecí kůže i abstraktní vzory vrství na jednu hromadu, do jediného outfitu a já se nechávám strhnout.

 

Po letech, kdy jsem tajila svojí slabost pro kýč a maximalismus, se konečně mohu přiznat. Že čím víc proužků, volánů a kytiček šaty mají, tím pravděpodobněji si je vezmu. Tak se poprvé těším na svatební sezónu. Hlavně na to, jak tohle léto budu vířit vody i parket v tom nejzářivějším, co zrovna najdu. Protože kdy jindy žít s hlasitostí na maximum než teď a tady.

 

Které vzory hledat?

  • Kostky. Burberry už na ně má patent, ale tentokrát je nehledejte jen na béžových kabátech. Off-White fandí kostce na všem naráz, Marni zase tiskne geometrii na šifón, u Hermés jsou vzory akvarelové. Každé překvapení se počítá.  

  • Květiny. Ale ne ty, co má ve skříni moje babička. Chci květinové potisky pro dospělé, ale žádné retro. Zábavné, ale ne infantilní. Ženské a s názorem. Prostě takové jako jsem já. Moje zamilované? Ilustrované Valentino, abstraktní Proenza Schouler, neonové Mary Katrantzou.   

  • Klasické. Versace oprášil archiv a vytáhl hlavu Medůzy, Hermés jezdecké tisky, Missoni proužky a D&G fresky z italských kostelů. Kde jinde dnes hledat jistoty než v archivech.

  • Art. Jakub Polanka představil vzor noční oblohy i gobelíny, La Formela tuhle sezónu batikovala, Nehera má potisk skleněných vitráží.  

 

A jak je nosit?

  • Na jedné hromadě. Květiny a puntíky. Kostky a proužky. A navrch si připněte brož nebo přidejte výšivku. Víc je víc! Inspirací může být třeba poslední sezóna u Chatty: leopardí bunda, kostkované kalhoty a proužkované ponožky.  

  • Ve vrstvách. Je to jako na hodinách malování: dvě smíchané barvy vytvoří jinou. Stejně pracujte s texturami: nechte prosvítat body, přes šaty dejte kabát v jiném dezénu, nechte vykukovat legíny s printem.

  • S jednoduchými doplňky. Bylo mi pětadvacet a koupila jsem si svoje první klasické (opravdu drahé) lodičky. Mám je doteď a vím, že tuhle sezónu je nesundám. Stejně jako jednobarevné kabelky umí totiž celý ten vzorovaný cirkus zkrotit.

 
Pro Ženu a život jsem oblekla šaty s printem HM Studio

Pro Ženu a život jsem oblekla šaty s printem HM Studio