Jak nosit zmrzlinové tóny

Každý rok Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta obvykle odráží náladu ve společnosti i ukazuje, co ovládne náš šatník. V roce 2016 vše ovládla růžová a bleděmodrá a od té doby se odmítají vzdálit. Není divu: pastelové tóny lichotí pleti, uklidňují a hlavně vypadají skvěle na Instagramu.

Jako každá malá holčička jsem zbožňovala růžovou. A pak přišla devadesátá léta, Clueless, Paris Hilton a moje sladká úchylka byla zpět. Teď je mi přes třicet, ale je na čase si přiznat, že pastelové barvy mi opět převálcovaly šatník. Jsou ženské a holčičí zároveň. Mají názor, ale nekřičí. Jsou neutrální, ale ne nudné. A nutí mě dávat si pozor, když jím špagety.

Jak je nosit?

Zmrzlinové tóny budete milovat:

  1. Na kostýmku. Zapomeňte na lososovou z dob kupónové privatizace a hledejte něžné tóny. Tip: Altuzarra i Victoria Beckham zvolili na letošních přehlídkách i halenku ve stejném tónu.

  2. S mašlemi, volány a krajkou. Když ženskost, tak na plné obrátky. Uvidíte, jak vás pustí jako první do dveří. Pro inspiraci koukněte na Valentino a Delpozo. Láska a cukrová vata v jednom.

  3. S výraznými barvami. Důvod, proč blogeři tolik milují pozadí v pastelových barvách, je protože proti němu skvěle vynikne, co mají na sobě. Vy nehledejte barevné omítky, ale rovnou se kontrastně oblečte. Baví mě colour blocking jako u Céline: růžová skládaná sukně s oranžovým svetrem, ale i hra s doplňky a potisky. Výrazný pásek jako u Carolina Herrera dokáže upoutat pozornost a stejně jako výrazné naúšnice. Tip: Pantone barvy 2017 a 2018 jsou temná zelená a zářivá fialová, tak zkuste kombinovat právě s nimi.   

 

 

 
Na sobě mám hedvábný kostým Jakub Polanka a tenisky Nehera. 

Na sobě mám hedvábný kostým Jakub Polanka a tenisky Nehera.