čtení do německa

Vybudovat jednu z nejlepších trade shows v oboru ve čtyřech lidech? SEEK říká ano! Skvělá přehlídka streetové módy byla za mě to nejlepší, co jsme v Berlíně s Danem viděli. Rozhovor o SEEKu pro mě není jen seznam best practices, jak postavit respektovaný veletrh, ale návod, jak vybudovat lovebrand s jasně čitelným názorem, no matter what. 

We actually look at the collections ourselves, so we know about the quality and everything. It just has to feel right. I think it’s a community thing where everyone’s friends; I haven’t seen that in another fair. Last year, we had a big five-year dinner and every exhibitor was there for the dinner and they were all hanging out together, mixing, talking to each other and having great fun and there was no competition or something going on. 

I think that SEEK has such a strong language, so every buyer who comes here, and is not right here feels it immediately. We talk a very straight language.

Jako bonus: Rozhovor s Phillipem Bree, tvůrcem těch nejkrásnějších kabelek, co byly v Berlíně k vidění (nepřekvapivě právě na SEEku). Už nechci Pradu, ale růžovou PB0110. 

I love objects that grow into our hearts and accompany us through life. I think we all have these curious little objects we do not want to miss. This is beyond price, design, beauty, function or rationality. 

How do you think bags are particularly significant, as objects in themselves?

We carry our personal belongings in them. Anywhere and anytime. They are fitted to your individual needs and not to any size like shoes or apparel. That makes them special. 

Od nahatých kluků po stáže v galeriích. Hipsterský berlínský blog o moderním umění má určitě serverovnu v Kreuzbergu. 

Vítězové BERLIN fashion FILM FESTIVAL. Vogue kousek s Jessicou Chastain a tančíčí Hamish Bowles jsou mojí favorité. Skoro jako starší Prada Candy od Wese Andersona. 

 

Ale i ze světa

Od kluka, co tvrdí, že reason we love innovative products is “that they prove there is a different way. That we aren’t trapped. And this empowers us,” se nedá čekat, že tričko navrhne bez neustálého hledání, jak to udělat jinak, než stovky studentů Central St. Martin´s před ním. Profil Aitora Throupa “Deconstructing Anatomy” v HighSnobiety je povinná četba pro ty, co se pořád ptají “Proč?" 

(not only) Derek Lam Believes in Fashion for the Masses.  Od Alexandra Wanga po Kate Spade: všechny značky rozšiřují portfolia směrem k masám. Podle Drapers např. uvedení řady levnější kabelek Tessie, zachránilo Mulberry obrat. Victorii Beckham její kolekce Victoria dostala do černých čísel.

“Traditionally, the plan would have been to just stick to high-end,” Lam explains one April afternoon at his company headquarters and studio near New York’s Madison Square Park. “But I went into it saying, ‘I want to do as many different levels as possible because I want to reach a wider audience.’ It used to be that designers could sit and wait for the audience to come to them—now, they have to go to the audience.”  Derek Lam

Kdo to přehání s newslettery a kdo by mohl zlevňovat méně? Skvělý blog Editd má všechna čísla pod palcem. 

Ano, časopis Net-a-porter Porter má aplikaci, díky které můžete koupit vše, co se vám v editorialu líbilo. Vogue si udělalo e-shop ze svého Instagramu. Ale ostatní, včetně britské Ellle se maximálně zmohou na brandovaný shop na spřáteleném webu, který často neodpovídá obsahu, tónu ani stylu časopisu. Česká Elle to radši vzdala a na vlastním e-shopu má vzduchoprázdno. Harper´s Bazaar vlastnímu ecommerce projektu byl zřejmě nejblíže, když Bára Nesvadbová navrhla holínky pro charitu, které prodává Zoot. Není na čase to změnit? Business of Fashion si samozřejmě myslí, že ano. PS: Kromě Porter má skvělý papírový časopis Matchesfashion.com, nebo H&M. I když bez napojení na web. 

What’s more, the webshop model is, by definition, less than fully integrated. Magazines are so good at being magazines. Why should they try to compete with relatively undifferentiated, traditional e-commerce experiences disconnected from their editorial?

Kolik stojí ukazat kabelku ve Vogue? A který módní magazín má nejvíc reklam? http://noahveltman.com/magazines/

 
Foto: Unsplash

Foto: Unsplash