Stay true to who you are

Stay true to who you are. Klišé, které se GLOSA Talks vinulo jako červená nit. Bethany Mota mluvila o tom, jak ho používá jako filtr na nabídky ke spolupráci. Peace Hyde sdílela, že to je důvod, proč se její neziskové organizaci daří raisovat peníze. A blogerky přiznávaly, že na téhle frázi se engagement sbírá nejlíp. Byla to magická formule. Filtr, přes který když přeliješ všechny problémy, tak v hrnečku zůstanou jen řešení.

Stay true to who you are zní magicky do chvíle než si uvědomíš, že těch máš hned několik. Podle toho, kde zrovna jsi, jak se ten den cítíš, nebo kolik jsi toho vypil. Jedno zdánlivě neexistuje: jsi sérií osobností, které měníš jako převleky podle toho, kde se pohybuješ. A online obzvlášť.

Mluvili jsme o téhle verzi mileniální schizofrenie s Milanem na terase, když vytáhl koncept aristotelovské substance. Strom je pořád stromem. Nezáleží na tom, jestli kvete, nebo je ohořelým pahýlem. Jsou to jen jiné verze toho samého. Ale neznamenají odklon od původního záměru.

Alex nám v Polsku vyprávěl o tom, že politické kampaně se tvoří tak, že vezmeš set kvalit, policies a schopností kandidáta a ve Vennově diagramu to protneš s tím, co chtějí voliči. Stay true to who you are s potenciálem na engagement a bonusem za zvolení. Editovaná verze sama sebe, ve které ale samotná substance zůstává.


A tak díky starořeckým filozofům, politickému marketingu a vyletu do Polska najednou začaly dávat influenceři pusou plnou růžových klišé smysl. Že pokud ta nabídka na spolupráci zapadá do jedné z mnoha verzí jejich světa, tak je to staying true to who they are. Škála možností větší než paletka od Jamese Charlese, která neznamená odklon od originálního záměru. Vydělat si na důchod.