Jak nosit: červenou

Od doby, co Nathaniel Hawthorne vydal Šarlatové písmeno, je červená symbolem hříchu. Rudá rtěnka, prádlo i jehly jsou instantní výzvou k odchodu do postele. A společně s ní i symbolem revoluce a změny. Političtí stratégové uvazují kandidátům červenou kravatu, když potřebují avizovat nové pořádky, a revolucionáři celého světa se spojili pod touhle barvou. 

A tak nosím červenou ve chvíli, kdy se potřebuji cítit silná. Na nejdůležitější prezentaci roku i návštěvu jeho rodičů. Jen si dávám pozor, aby šaty zdůrazňovaly, ale současně zakrývaly. Protože tahle barva má sílu dostat kohokoliv na kolena, aniž by k tomu potřebovala Wondebru.

 

Jak červenou nenosit? 

Přitopit rudou ještě latexem, zlatými kruhy v uších nebo výstřihem zatají, že mám titul z vysoké školy a mluvím třemi jazyky. A to bych babičce (ani sobě) neudělala. Červená je jako parfém - je potřeba jí dávkovat strategicky. Tak víc než kdy jindy platí: buď odhalit nohy nebo hrudník, nikdy ne naráz.   

Věděli jste, že…

Hráčům v červené rozhodčí obvykle nadržují?

Ženy, které na první rande vyrazí v červené, mají větší šance s mužem zůstat?

What, where, when

Na šatech! Když ženskost, tak na plné obrátky. Nebojte se přidat volány, šperky i podpatky. A k tomu stáhnout pas. Obvzlášť pokud máte XL. Jinak bude červená vypadat spíš jako ta větrovka, co jsem nosila na táboře, když mi bylo deset. 

I holky, co jinak chodí v černé od hlavy až k patě, si zaslouží v šatníku aspoň jedny červené boty. Já (a Marek) budeme vždycky hlasovat pro jehly, ale i tenisky jsou dobrý začátek. Kupte si je v nadčasové siluetě a uvidíte, že se k nim vracíte (minimálně) každé výročí první pusy. Vyzkoušeno za vás. 

Na pusu hledejte červenou se studeným podtónem: matná Ruby Woo od MACu je jedna z neprodávanějších rtěnek na světě, protože zařídí, aby vaše zuby vypadaly bílé.

 

Návrháři vidí rudě

Valentino a jeho tradiční červené šaty na konci každého defilé se staly ikonické. Stejně jako červená podrážka bot Christian Loubotin. 

Inspiraci tuto sezónu hledejte u Givenchy, kteří tentokrát přišli s kolekcí, ve které najdete jen kečupově čevrené modely. A samozřejmě lovte u těch značek, co adorují ženskou siluetu: Dior, Jason WuJil Sander stvořili jen samé femme fatale.