Čtení na konec léta

Seznam toho, co mi zůstalo ve čtečce, vedle postele a v záložkách. Náhodný, občasný seznam, který vystihuje, co mě mění, víc než bio na Twitteru.

 

Social a životy pro srdíčka

Nejlepší účet na Twitteru pro holky, co ví, s kým zrovna chodí Brad Pitt i na co se vydat do White Cube.

10 účtů na Instagramu, u kterých se uslintáte. A pochopíte, že strávit víkend u plotny je zase cool.

Neslyšeli jste o nich (všech), ale mění, co znamená content creation. Hollywood Reporter o Digital Disrupters.

Bojíš se? Není divu, když trávíš tolik času na Facebooku. O tom, jak algoritmy mění pohled na svět.

Zuzka je moje nejzamilovanější budoucí spisovatelka. I Tweetů.

 

Ve skříni, v knihovně, v jídelně. Nikde jinde žit nechci

Nylon zavírá printovou verzi. Pláču a sním o revoluci, která umožní existovat voňavému papíru a měřitelnému digitálu ve šťastné symbióze.

Univerzitní profesorka 70+, který toužím ukrást šatník, styl a možná i kluka. Yes, please.

Největší módní ikona devadesátek? Jednoznačně Lady Di, kýve se mnou do rytmu Spice Girls ManReppeller.

Vidím rudě. Stejně jako všichni návrháři tuhle sezónu. Není divu, když s sebou nese tolik interpretací a příběhů.  

Dan píše o streetwearu. Tak hezky, že byste to chtěli číst, i kdybyste s ním nechodili.

Nejprodávanější módní kousky poslední sezóny? Gucci all over the place.

Co se stane, když Tvoje módní značka zkrachuje, vysvětluje Fashionista.

Začíná podzim a já už zase začínám hnízdit. Tak projíždím Pinterest a cokoliv jiného a sním o minimalistickém maximalismu.

Zamilovaná do housky? Paní, co tenhle článek pro NY Times napsala, rozhodně je. Protože, když se jídlo krásně vyfotí, začnete o něm snít i za bílého dne.

Co si nebrat na fashion week? Bradu nahoru, píše FashionBook. A spoustu dalších zlozvyků.

Nejtišší francouzská značka pro IT girls and guys. O APC pro NY Times.

“We do things out of honesty. We never put out a garment we could not wear ourselves.” Perfecting unostentatious clothes is fashion, Mr. Touitou insisted, and is not easy.

 

Svět tam venku

Rozhovor pro Jirku (Mladý Podnikatel) mi zaplnil inbox vzkazy. A nejen mě.

Jak poznáš, že jsi krok od vyhoření? Skvělý projekt o designu a věcech kolem něj.

Olga píše můj oblíbený blog. Tentokrát o tom, co znamená (ne)úspěch.

V tomto světě je úspěchem romantický vztah. Vztah kde se nešetří časem, ani penězi, kde se to blýská drahokamy a nohy omývají vlny Karibiku. Kde úžasný muž žádá o ruku a nevěsta má bílou róbu. Vztah, kde je první miminko na spadnutí, plánovaně i bez asistence lékařů. Ovšem pozor. Být vdaná a/nebo mít děti, to už se za úspěch nepovažuje. To zvládne každá.

Jak vychovat feministu, radí NY Times. PS: Hned potom mu kupte tričko ze ZOOTu.  

“Our daughters are allowed to be human beings, and our sons are taught to be robotic,” he said. “Teach him that he has a full range of emotions, to stop and say, ‘I’m not angry; I’m scared, or my feelings are hurt, or I need help.’”

Co bych si přála vědět ve dvaceti, třiceti, … Skvělé shrnutí od 99u. Abych pak třeba nezemřela smutkem jako až nesnesitelně mnoho lidí ve velkých městech.

Deprese je jenom mentální cvičení. Tak jo. BTW: Jak z deprese ven? Najměte si paní na úklid, zjistili vědci. #truestory

Bad feelings are exercise. They’re not problems, symptoms, wrong turns. They’re a productive part of the process. They’re the interesting part of the book; they’re the thing that’s going to lead the character somewhere else, somewhere new. They’re not a diagnosis or a trap.

Jak si udělat kamarády po třicítce? Těžko, píše NY Times. I protože smartphony změnily svět kolem nás, vysvětluje The Atlantic.

Anorexie je zlo. Za který vás (aspoň na začátku) okolí neustále chválí. Lily Collins rules.

“I was leaving my apartment one day and someone I’ve known for a long time, my mom’s age, said to me, ‘Oh, wow, look at you!’ I tried to explain [I had lost weight for a role] and she goes, ‘No! I want to know what you’re doing, you look great!’ I got into the car with my mom and said, ‘That is why the problem exists,’” the actress told The Edit.

Jsou články, po kterých si jdu udělat těhotenský test. Protože mě nekontrolovatelně rozplakaly. Moje bublina pravidelně řeší tragédii rozhodovací paralýzy mezi Hermés a Gucci zatímco o kilometr dále někdo nežije ani z ruky do huby.

Vzpomínal taky, že když měl peníze, jel prý na nějakou stanici metra na áčku, kde je obchodní centrum a v něm Světozor. „A tam jsem si koupil zákusek a vyfotil se s ním, abych měl vzpomínku, jak si fajně žiju.“

Osobní finance jsou bolavé téma, i když máte na nohou Nike Atmos. Jak na ně aspoň trochu vyzrát, píše můj oblíbený Man Reppeller.

Slovníček pro tuhle generaci vystřihli v 067.

Investor není svatý grál. A neměl by být. Stejně jako jednorožec, píše spoluzakladatel Basecamp v jednom z nejlepších článků o start-upech, co jsem kdy četla.