Jak nosit: pantless trend

I když jsme se vloupaly do šatníku našich kluků, nechceme po cestě ztratit ženskost. A tak jako Carrie v Sexu ve městě krademe po ránu jeho košili, kterou doplníme jenom párek lodiček na jehle. Aspoň ve snu. Obvykle totiž nenosím, co Rihanna a Kim Kardashian. A už vůbec ne do práce. Ale nakonec jsem se do holých nohou zamilovala. Tahle dlouhá trička a svetry totiž znamenají, že mě pouští všechna auta přes přechod a kolegové do dveří a současně si u oběda mohu dát svíčkovou se šesti. To zní jako perfektní svět.

Holé nohy nemusí být jen dlouhá trička s logem jeho oblíbené kapely, ale koukněte po ženských kouscích: delší sako, dlouhé košile, kašmírové svetry, nebo kabáty, co vypadají jako když pod nimi nic nemáte, jsou cesta jak nevypadat jako z reality show. Tenhle trend sice znamená, že v kabince sice strávíte hledáním toho pravého kousku delší dobu něž obvykle, ale lichotky na krásu vašich nohou za to stojí. Vyzkoušeno za vás.   

Na co si dát pozor?

V kabince si nejen prohlédněte, jak vám to sluší zepředu i zezadu, ale tentokrát se rozhodně zkuste i ohnout. Dostanete rychle představu o tom, jestli tužku, co vám upadla v práci pod stůl musí sebrat někdo jiný.

Levná, průhledná bavlna, obrázky a nebo sladké barvy budou ve výsledku vypadat jako noční košile a ne módní trend.

Co k holým nohoum?

Vrstvěte. Pod dlouhé tričko si vemte šortky a přes to kabátek. Je to první krok k tomu jít jednou “naostro”.

Make-up a doplňky znamenají, že vaše okolí pozná, že absence kalhot není důsledkem sklerózy, ale styling. Rudá rtěnka a velký náhrdelník nebo náušnice jsou sázka na jistotu. Do větší zimy vrstvěte i šály a šátky.

Punčochy. Černé, neprůhledné matné vám vykouzlí nohy až do nebe, i když nejste supermodelka.

Celebrity nedají dopustit na kozačky nad kolena. Do podzimních vichrů je tenhle model výhra v loterii.

Největší inspiraci tentokrát nehledejte na mole, ale mimo něj. Koukněte na street style z fashion weeků na mých oblíbených blozích. Holé nohy budou všude!

Adam Katz Sinding jezdí pravidelně fotit i do Prahy, ale i do Kyjeva nebo Kodaně. Hledá nejen šokující modely, ale i zajímavé tváře. http://le21eme.com/

Nikdo slavnější Scott Schuman, aka The Sartorialist, už asi není. Proklikejte si jeho blog a zamilujete se taky. http://www.thesartorialist.com

Tommy Ton nevynechává žádný světový fashion week už od roku 2007. http://www.tommyton.com

Kam do obchodu? 

Pro pánská oversized trička vyražte do street wear obchodů jako Queens. Naopak pro dlouhé svetry a košile zamiřte do pánských sekcí v Zaře nebo H&M. Z lokálních značek zkuste Odivi na sportovní kouskyMiro Sabo umí sex-appeal a nádherné košilové šaty šije Zdenka Imreczeová.  

P.S.: V Žena a život nosím svetr malé portugalské značky DAILY DAY, čepici, co vznikla kolaborací návrhářek Alexmonhart x Sofya Samareva.