Čtení na srpen

Pro ty, co obvykle míří na nákupy za hranice. 

Do Prahy míří COS. Luxusní H&M a levná Céline v jednom. Doteď jste měli jistotu, že ty šaty, co jste si koupili na posledním výletě do Berlína, nebude mít v Praze každá píáristka. Ale i tak je to skvělá zpráva. Ještě Uniqlo, prosím. Více o globální expanzi COS na BoF.

From 2009 to 2014, Cos grew from one percent to three percent of H&M Group’s total revenue, an increase of $132 million to $625 million in sales according to estimates by Euromonitor. In eight years, the label has built up 125 points of sale in 26 countries across Europe, Asia, the Middle East, the US and Australia. And now, Cos is pulling the trigger on its biggest expansion yet, with 27 new stores opening this year.

 

Pro inovátory

Na FashionTech v Berlíně zaznělo, že, pokud během přednášky o inovacích v módě nezazní jméno Rebacca Minkoff, můžete se rovnou sbalit. O tom, jak mění retail píše Fast Company. 

One early idea was to incorporate social media features into the dressing rooms, but ultimately the Minkoffs decided to “walk away from parlor tricks like sharing your selfie,” says Uri. Instead, they focused on using technology to smooth out bumps in the shopping experience.

A navíc se koukněte na seznam fashion startupů.

 

Pro právníky a ty, co chtějí pracovat v módě

Petr Matějček z HN napsal článek o tom, jak v USA vznikl fashion law program a já mu k tomu dala vhled do světa českých fashion business professionals. A pokud už v módě pracujete a hledáte finanční benchmarky, koukněte na aktuální čísla YOOX.

 

Pro ty, co věří, že politika a móda jsou spojené nádoby.

Madeleine Albright má tak velkou sbírku broží, že vydala na vlastní knížku a výstavu ve Smithsonian. Není divu, když spolutvořily americkou zahraniční politiku

I had an arrow pin that looked like a missile, and when we were negotiating the Anti-Ballistic Missile Treaty with the Russians, the Russian foreign minister asked, “Is that one of your missile interceptors you’re wearing?” And I responded, “Yes. We make them very small. Let’s negotiate.” Or, after we found that the Russians had planted a listening device—a “bug”—into a conference room near my office in the State Department, the next time I saw the Russians, I wore this huge bug. They got the message.

 

Pro #casopisofil'y

BoF píše o tom, jak přežívají nezávislé časopisy. Protože, jak správně podotkla Penny Martin, šéfredaktorka nejlepšího časopisu ever Gentlewoman: “Paper is a luxury material and I think that consuming our magazine is a luxurious experience.”

 

Pro social media maniaky

Rolling Stone píše o Kim a je to velký. Velký článek o tom, jak digitální generace vytváří svoje modly, kde realita je až podružná. 

But it is Kardashian’s body that is the thing, of course, and today, as always, her clothing is so tight it feels transgressive, clinging in particular to that strange, glorious butt, a formerly taboo body part that is now not only an inescapable part of the American erotic but also our best and most welcome distraction from climate change, income inequality and ISIS.

O tom, jak nejen Kiminy selfies mění internet píše pro Medium blogger, kterého po šesti letech pustili z vězení.

Six years was a long time to be in jail, but it’s an entire era online. Writing on the internet itself had not changed, but reading — or, at least, getting things read — had altered dramatically. I’d been told how essential social networks had become while I’d been gone, and so I knew one thing: If I wanted to lure people to see my writing, I had to use social media now.

 

Pro ty, co milují Bravíčko, ale jsou moc staří, aby si ho koupili

Americká profesorka z NYU vytvořila online Láska, sex a něžnosti o náhodných známostech. Svěřte se také. http://thecasualsexproject.com

 

Pro ty, co hledají štěští, klid a lásku

Holky z MintyFinty daly dohromady tipy, triky a články, co vám pomohou zpomalit. A až budete nešťastní z toho, jak jsou všichni pomalí a šťastní, koukněte na experiment NY Times, kteří požádali studentky amerických univerzit o opravdové příběhy za jejich #blessed #sohappy Instagramy.