Aby to všechno bylo časopisově hezký

Jezdím do Varů už od sedmnácti a pamatuju si, jak jsme s holkama šetřily na ten jeden noční párek v rohlíku na cestě do stanového městečka. Dva měsíce dopředu jsem plánovala outfity, aby mi pak došlo, že vyndavat podpatky z krosny je bizár i na mě. A tak jsem jenom seděla v parku a snila o tom, že jednou budu ta holka, co se má ve Varech časopisově hezky.

Read More
Jak nosit košilové šaty

Ve skříni košilové šaty měla Audrey Hepburn, Grace Kelly a každá módní editorka. Tenhle kousek je jako švábi: přežije všechny trendy a vrátí se vždycky silnější. Není divu. Košile a šaty jsou koktejl girl power a Femme Fatale v jednom.

Read More
Jak nosit potisk

Zbožňuju film Ďábel nosí Pradu. Obzvlášť tu scénu, kdy Meryl Streep lakonicky prohlásí “Květinové vzory na jaro? Jak překvapivé!” Naštěstí si tohle jaro dali návrháři za úkol překvapit a vytahují jeden zajímavější potisk za druhým.

Read More
Kariérní krize Millenials (a prince Charlese)

Je snadné ukázat na nás, že jsme generací, co si nedokáže vybrat, čím bude. A plácá se odnikud nikam na obláčku z avokádového toastu. Ale pokud průměrná doba strávená v jednom zaměstnání u Baby Boomers byla jedenáct let, u nás jsou to tři. Startupy dnes nestavíme pro vnuky, ale na exit. Agentury dnes pivotují častěji než kluci během Startup Weekendu a korporace s každým novým boardem restrukturalizují. Nejsme to jen my, komu se klepe půda pod nohama.

Read More
Jak nosit denim

Džíny jsou zaklínadlem všeho. Ukazatelem, kolik jsem shodila/přibrala. Zosobněná nostalgie: nic neříká devadesátky víc než nízké bokovky a nápis přes celý zadek. První věc, co balím do pod stan i na služební cestu. A hlavně univerzální kousek, když už opravdu nevím, co na sebe.  

Read More
Nemesis

Vypsala jsem si všechno, čím jsem za posledních pár let byla, snažila se být. Už jsem u čísla padesát, vyprávěla mi T. v Místě a mě došlo, že je nejvyšší čas přiznat si, že majorita mého seznamu je prací někoho jiného. Ambicí mých Nemesis a ne mojí.

Read More
Jak nosit zmrzlinové tóny

Každý rok Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta obvykle odráží náladu ve společnosti i ukazuje, co ovládne náš šatník. V roce 2016 vše ovládla růžová a bleděmodrá a od té doby se odmítají vzdálit. Není divu: pastelové tóny lichotí pleti, uklidňují a hlavně vypadají skvěle na Instagramu.

Read More
Jak nosit trenčkot

Přesto, jak moc se liší život Britů a Keňanů, trenčkot nechybí v šatníku žádného z nich. Není divu! Oficiálně multifunkční kousek na jaro a podzim, ale doopravdy jedna z nejlepších investic do šatníku, co jsem kdy udělala.

Read More