Jak nosit zmrzlinové tóny

Každý rok Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta obvykle odráží náladu ve společnosti i ukazuje, co ovládne náš šatník. V roce 2016 vše ovládla růžová a bleděmodrá a od té doby se odmítají vzdálit. Není divu: pastelové tóny lichotí pleti, uklidňují a hlavně vypadají skvěle na Instagramu.

Read More
Jak nosit trenčkot

Přesto, jak moc se liší život Britů a Keňanů, trenčkot nechybí v šatníku žádného z nich. Není divu! Oficiálně multifunkční kousek na jaro a podzim, ale doopravdy jedna z nejlepších investic do šatníku, co jsem kdy udělala.

Read More
Otázky, na které máš odpověď do chvíle, než je vyslovíš

Seděli jsme s Aničkou u dálnice a pozorovali lidi v McDonald's. Naštěstí má zírání na lidi v popisu práce a já mohu asistovat. Tím si rozhodně omlouvám, že doopravdy zírám úplně pořád. S neukojitelnou zvědavostí dvouletých dětí pozoruji a snažím se pochopit svět kolem sebe. A sebe. A ptám se na otázky, co jsou captain obvious do chvíle, než je vyslovíš.

Read More
Overachievers united

Harvardský profesor Clayton Chistensen se ptá How will you measure your life. A rovnou si odpovídá, že ty metriky, které máme hledat, jsou dopad na konkrétní lidské osudy. Ne ty velké změny, ale malé akce, které se efektem motýlích křídel rozvinou ke světovému míru.

Read More
Fashion business 1.0

A mám teda investovat na Facebooku, Instagramu nebo blogerek?, ptala se dneska Kamila* v dejvickém ateliéru a vyslovila nahlas, na co myslí většina návrhářů, když jde k nám na workshop. Vrtíme s Danem hlavou a vracíme se na začátek. K produktu, zákazníkovi a značce. K respektu sám k sobě.

Read More
Čtení do postele

Tohle píšu s nohou v ortéze, na kterou mám zakázáno se dalších několik týdnů postavit. Záminka proto vidět všechny trailery světa a k tomu prolítnou články # XY things that made us (any verb). Ale i tak občas objevím něco, co stojí za to číst, i když můžete trávit čas jinde než přikovaní k posteli. 

Read More