Makeover k horšímu

Zbožňuju sestřihy z pěveckých soutěží, které ukazují soutěžící před a potom. Nevkusné Popelky, kterým ruka stylistů / vizážistů / koučů / mentorů / béčkových celebrit změnila život. A šatník. Najednou mluví zábavněji, zpívají lépe a vyprodávají haly. Údajně.

Read More
Zeitgeist ve skříni

Móda je často zvenku považovaná za povrchní večírek jen pro zvané, který nemá s realitou všedního dne nic společného. Opak je pravdou: trendy jsou výsledkem širšího kontextu. Změn ve společnosti. Odrazem politického dění a ekonomické situace. Tepláky, podprsenky a ledvinky to ukázali v praxi.

Read More
Aby to všechno bylo časopisově hezký

Jezdím do Varů už od sedmnácti a pamatuju si, jak jsme s holkama šetřily na ten jeden noční párek v rohlíku na cestě do stanového městečka. Dva měsíce dopředu jsem plánovala outfity, aby mi pak došlo, že vyndavat podpatky z krosny je bizár i na mě. A tak jsem jenom seděla v parku a snila o tom, že jednou budu ta holka, co se má ve Varech časopisově hezky.

Read More
Jak nosit potisk

Zbožňuju film Ďábel nosí Pradu. Obzvlášť tu scénu, kdy Meryl Streep lakonicky prohlásí “Květinové vzory na jaro? Jak překvapivé!” Naštěstí si tohle jaro dali návrháři za úkol překvapit a vytahují jeden zajímavější potisk za druhým.

Read More
Kariérní krize Millenials (a prince Charlese)

Je snadné ukázat na nás, že jsme generací, co si nedokáže vybrat, čím bude. A plácá se odnikud nikam na obláčku z avokádového toastu. Ale pokud průměrná doba strávená v jednom zaměstnání u Baby Boomers byla jedenáct let, u nás jsou to tři. Startupy dnes nestavíme pro vnuky, ale na exit. Agentury dnes pivotují častěji než kluci během Startup Weekendu a korporace s každým novým boardem restrukturalizují. Nejsme to jen my, komu se klepe půda pod nohama.

Read More
Jak nosit denim

Džíny jsou zaklínadlem všeho. Ukazatelem, kolik jsem shodila/přibrala. Zosobněná nostalgie: nic neříká devadesátky víc než nízké bokovky a nápis přes celý zadek. První věc, co balím do pod stan i na služební cestu. A hlavně univerzální kousek, když už opravdu nevím, co na sebe.  

Read More